Kafejnīca Serpentīns

Ervīns:
Šovasar ir sanācis pablandīties dažādās Latvijas pilsētās un ar to ēšanu vienmēr ir bijusi problēma jeb, kā teiktu mana vecmāmiņa, čābīgi. Ja vien neesi vietējais, kurš zina pareizo iestādi, kur ieturēt gardu maltīti. Un, ja vieta pat izskatās kaut necik pieņemami, lai apmeklētu, tad ēdiens pieviļ, jo, kā Latvijā pieņemts, friškas ar karbonādi ir visu laiku klasika (kāpēc?).

Piemēram Bauskā mēs apmeklējām 3 vietas, vienai pat sajaucām durvis un iegājām pa taisno iestādījuma virtuvē, labākā ēstuve (vārds ļoti neadekvāts) izrādījās lielveikalā (!) – Sushi Shop ar ļoti gardu rīsu nūdeļu woku, bet vieta, atmosfēra u.t.t.,protams, brrrrr.  Es nesaku, ka vajag fancy food, bet friškas ir katrā maķītī, katrā ēdnīcā un, iespējams, arī tavā saldētavā. Tas ko gribētos – lai vietējais tūrists var bez problēmām atrast gardāko maltīti savās brīvdienās, kad  apskatām zemīti un gribam ēst ārpus mājas, un hessburgers pie benzīntanka neskaitās.

Foursqure dažreiz palīdz ar atsauksmēm un bildēm par konkrētajām vietām, tikai tāpēc šī noderīgā aplikācija vēl atrodas manā tālrunī, Latvia Travel aplikācija nespēj konkurēt, un tai ir daudz tehnisko kļūdu, nodokļi bye-bye.

FoursqureTās bija nelielas pārdomas par situāciju, ar kuru sastapāmies katru reizi, esot jaunā pilsētā. Serpentīnu atradām pavisam nejauši, pamanījām ceļmalā un ēkas vizuālais izskats uzreiz aicināja to apmeklēt.

Forša vieta, ēka gandrīz pilnībā no stikla, ārā deg lampiņas un kopumā ļoti romantiska atmosfēra. Iekšpusē viss izskatās eleganti (dīvāni, krēsli, koka galdi) un omulīgi, vienīgi, gleznu rāmīšos Alpu kalnu foto likās galīgi garām, to vietā pašmāju fotogrāfs noteikti varētu izvietot savu personīgo foto izstādi, kas ik pa laikam mainītos.

20131024_171259

Foto: www.serpentins.lv
Foto: www.serpentins.lv
Foto: www.serpentins.lv
Foto: www.serpentins.lv

Saņemot ēdienkarti, drusciņ izbrīnīja cenu līmenis (un comic sans ir vienīgais burtveidols visās ēdienkartēs, kāpēc?). Jo tālāk no Rīgas, jo cenas liekas pieaug, nevis sarūk. Es saprotu, ka ēdienu izejvielas visiem maksā vienādi (un lielākā daļa glabājas saldētavā), bet īre tomēr atšķiras, ja nu vienīgi nav paprāvs kredīts paņemts. Vai tad ne tā? Ja salīdzina Teātra Restorāna ēdienkarti, kuru nupat apskatījām, ar šo, tad Rīgas centrā paēst ir lētāk un daudz aizraujošāk, jo Talsos pie katra ēdiena piedāvā kartupeļus. Tas ir tāpat kā iet uz teātri un visur jāskatās tikai Mērnieku laiki vai Zaļā zeme.

Kafejnīca Serpentīns ēdienkarte

Zinu, izklausās, ka es ļoti kritizēju, bet ja jūsu uzņēmums darbojas ēdināšanas biznesā, dažas lietas tomēr ir jāpārzina. Es nesaku, ka zinu visu kas un kā, bet tā ir mana pieredze. Saprotams, ka lielākā daļa mērķauditorijas labāk ēdīs kartupeļus nevis kuskusu vai rīsus ar kurkumu, bet diez vai vietējais iedzīvotājs tērēs par parastām vakariņām ar kartupeļiem ~15Ls (divām personām ar dzērieniem). Un, ja tas ir mērķēts uz garāmbraucējiem… nu nez vai nostrādās. Ja ņemtu vietējos produktus un tos pasniegtu kādā interesantā un baudpilnā veidā, būtu pat vērts braukt no Rīgas, lai tik nogaršotu, jo vieta ir laba un atbilstoša.

Kad jau izvēlējāmies vēlamo ēdienu, izrādās ka kredītkaršu termināls nestrādā un var maksāt tikai skaidrā naudā, kuru sen jau kā nenēsāju līdzi un sākās izmisīga kapeiku meklēšana makā, auto beņķos un kabatās, jo apetīte jau bija eskalējusi līdz kurkstošam vēderam.

Sakasījām piečuku.

Par šādu naudas summu varējām atļauties, Alisei – Grillēti dārzeņi ar fetas sieru – Ls 3,20 un man Pikantie kartupeļu salāti – Ls 1,80.

Jā – kartupeļi, diemžēl neko citu nevarēju atļauties un vārds pikantie rosināja manu interesi – kas tas tāds ir, pirmo reizi dzirdēju par tādiem salātiem. Un pikants ēdiens man ļoti garšo, ja nav brutāli apbērts ar čilli pulveri, kur pikantums arī beidzās.

Kad atnesa ēdienu, es biju nedaudz pārsteigts, galvā biju vizualizējis kraukšķīgi ceptus kartupeļus ar piedevām, izrādās tas ir rosols ar kaperiem un marinētiem gurķiem (bez desas) un majonēzi.

Pikantie kartupeļu salātiGaršoja labi, izrādās kaperi ļoti labi iederas, bet vīlies biju tik un tā. Mana vaina, ka nepajautāju, ko es saņemšu uz sava šķīvja.

Vieta laba, glīta, bērnu stūrītis un laipna apkalpošana. Bet augstās cenas ar ēdiena kvalitāti un izdomu nez vai aicinās atgriezties. Interjers labs un atmosfēra arī, lai gan bijām gandrīz vienīgie apmeklētāji. Un atkal atkārtošos – ūdens maksā neko, kāpēc mums tas nav standartā, kur viesiem atnes vismaz glāzi ūdeni kamēr gaida ēdienu? Šāds žests (ko piekopj Bonēra, ja iegādājies vīnu) laikam būs revolūcija mūsdienu kafejnīcām, restorāniem utt., tāpat kā all you can drink coffee refills. Informācija ir, internets ir, bet mēs skatamies smieklīgus kaķus – thumbs up!

Alise:
Par kafejnīcu Serpentīns noteikti var strīdēties. No vienas puses ir milzīgs prieks, ka šādā vietā (lauku teritorijā, kur vienīgās ēstuves ir vecmodīgas karbonāžu tirgotavas) ir glīta kafejnīca, kurā patīkami uzturēties. Rūtainas, uz pusēm pārgrieztas salvetes un zigzagā sašķērētas gurķu šķēlītes šeit neatrast, tualete ir brīnišķīga un interjers nekaitina, tomēr ir daudzas nepatīkamas nianses.

Pirmkārt, kaut arī ar maksājumu kartēm var norēķināties, sistēma bieži nestrādā. Vispirms tiekam informēti, ka mēdz gadīties ķibeles, bet, pirms pasūtījuma izdarīšanas, viesmīle tomēr atvainojas, ka ar maksājumu kartēm nebūs iespējams norēķināties. Skaidrs, ka tā nav iestādes vadītāju, viesmīļu vaina, taču vismaz bezmaksas ūdens glāzi varēja klientiem pasniegt.

Otrkārt, ēdiens nav lielisks. Ja salīdzinām ar ierastajam karbonāžu ēstuvēm, jā, šī vieta ir labāka, taču Rīgas cenas tam, kas tiek pasniegts, ir vairāk kā neadekvātas. Piemēram, grillēti dārzeņi pa 3,90Ls izklausās labi un cena adekvāti, bet.. pasniegti pusgatavi, līdz galam neizcepti lielu dārzeņu gabali bez mērcēm, īpašiem dresingiem un garšvielām sniedz vilšanos.

20131024_173340

Pikanti kartupeļu salāti ar kaperiem nebūt nav tas, ko iztēlosieties. Tie ir visparastākie kartupeļu salāti vācu gaumē, tikai ar kaperiem.

Ja kafejnīca būtu atvērusies pirms mēneša, nevis diviem gadiem, teiktu, ka gan jau kvalitāte ātri vien uzlabosies, ka pavārs iestrādāsies. Šobrīd vien jācer, ka klienti kritiku nepaturēs pie sevis, un Serpentīna virtuvē notiks lielas, pozitīvas pārmaiņas.

Rezumē: novēlam Serpentīnam izaugsmi, jo vieta ir laba un ēka, interjers uz urrā, vajag tik definēt sevi ēdienu ziņā – “gatavojam garšīgi kā mājās par labu cenu” vai tomēr “gatavojam kartupeļus bez jebkādas iedvesmas”. Esmu gatavs jums parādīt dažas receptes, kā dārzeņus pagatavot garšīgi un ar izdomu. Un es necenšos būt lecīgs, bet piedāvāju alternatīvu ēdienkartei, parasti cilvēki tikai muld, bet kad nonāk līdz darīšanai – rociņas par īsu.

Veseli ēduši!

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

One response

 1. Elita Avatar
  Elita

  Arī es piestāju un vēlējos paēst pusdienas ,,Serpentīnā,,..
  Esmu ļoti vīlusies!Nevienam neiesaku.
  Ēdiens trekns,pārkarsēts…nebaudāms.
  Izvēlējos -,,dažādu galu panniņu,,…
  Jautājums pavāram-kāpēc sildīts ēdiens bija jāgaida 50 min?

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.