Kas ievārījumam vēderā?

Nav nekāds jaunums, ka pārtika, kas šķiet pazīstama un nemaz neizskatās kaitīga vai nevērtīga, mēdz pievilt, kad pievēršam uzmanību sastāvam.

Šoreiz par ievārījumu, tuvojas rudens un zaptu vārīšana jau ir galā. Ja negūstat tā gatavošanā gandarījumu un prieku, tad labāk pērciet jau gatavu! Tikai – svarīgi zināt, ko pērkat un ko ēdat. Ne vienmēr aiz smuki ievīstītās burciņas slēpjas veselības un spēka resurss.

Truli salīdzinot klasiskākos zapšu veidus (ābolu, aveņu, zemeņu, ķiršu, plūmju..), pievēršot uzmanību sastāvam, atklājās, ka lielākoties ievārījumi nesastāv no augļiem/ogām un cukura vien, kā gribētos domāt. Tajos ir ne tikai pektīns, citronskābe, askorbīnskābe, glikozes-fruktozes  sīrups, bet arī tādas it kā nekaitīgas vielas kā – kālija sorbāts (var radīt ādas kairinājumu, alerģijas, neiesaka lietot, ja ir astma) un kalcija hlorīds (iespējama tahikardija, ādas un gļotādas iekaisums).

Ievārījums, zapte, augļi, avenes, ķirši

Ievārījums, zapte, augļi, avenes, ķirši

Ievārījums, zapte, augļi, avenes, ķirši

Ievārījums, zapte, augļi, avenes, ķirši

Ievārījums, zapte, augļi, avenes, ķirši

Ievārījums, zapte, augļi, avenes, ķirši

Lai ievārījums atbilstu savam nosaukumam, Eiropas Savienības prasības paredz, ka tā sastāvā jābūt vismaz 35% augļu/ogu (ar dažiem izņēmumiem). Lūk, salīdzināsim visbiežāk pārstāvēto ražotāju piedāvāto ievārījumu augļu/ogu procentuālo sastāvu:

Durbes veltes 83%

Kronis 61%

Milda 42% – 62%

Fragata  45%

Spilva 39% –  40%

Pūre ievārījums 40%

Lāči 40%

Visgaršīgākos ievārījumus tomēr gatavo mammas un vecmammas, taču, ja jāizvēlas no veikala plaukta, tad patīkami pārsteidz, līdz ar to atkal jāpiemina, Durbes Veltes produkcija. Ne tikai bez konservantiem, bet arī garšīgi un nav pārsātināts ar cukuru, var droši ēst karotēm.

Durbes Veltes ievārījums

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.