Latvia Beer Fest 2012

27.maijā noslēdzās Baltijas lielākais alus festivāls Latviabeerfest 2012, kas Vērmanes dārzā pulcējis ap 40 000 apmeklētāju. Ja pareizi atminos, pirmais alus festivāls notika 2011. gadā pie Līvu laukuma, kurš apjomā, protams, nav salīdzināms ar šī gada pasākumu, kurš noteikti ir izdevies. Tad, nu, sākam.

Domāju, ka daudzi piekritīs –  baudīt gardu alu saulainā brīvdienā zem klajas debess pašā Rīgas centrā – ir ļoti forši. Un, ja vēl ir bariņš ar kompanjoniem, lieliski reiz divi.

Festivālu apmeklēju sestdienā, laiks bija kolosāls un cilvēku daudzums iespaidīgs. Visi baudīja alu, izklaides un ēdienu. Par to visu man, protams, ir savi komentāri, kurus neuztveriet pārāk negatīvi, tie tikai mani novērojumi, jo kopumā viss bija līmenī, un pasākums bija ļoti feins. No apmeklētājiem noklausīju, ka nāk jau otro dienu pēc kārtas un izbauda vasarīgo Rīgas parku ar visu, ko tas spēj piedāvāt. Nav iemesla nenākt, jo samaksājam 1Ls ieejas maksu, uz brīdi izslēdzam automašīnas un ieslēdzam zaļu zāli ar lieganu atpūtu.

Alus stendi bija izbārstīti viscaur pa Vērmanes dārzu, aš karti prasījās pa rokai. Kuras, iespējams, arī bija, tik man kaut kā netika, un internets telefonā niķojās, tā kā dūrām uz dureni cauri visiem celiņiem.

Pirmais stends, kas priekšā, bija Valmiermuiža. Kausiņš izlejamā – obligāts. Manā skatījumā, viens no labākajiem Latvijā ražotajiem izlejamajiem aliem. Gards, gards, viscaur gards. Īpašs bonuss tām alusdarītavām, kas bija parūpējušās par savu tirgoņu izskatu. Cenas ļoti ok – 1,50Ls par puslitru vai 1,20Ls par 0,3 glāzi.

 

Lēni dzerot un baudot auksto Valmiermuižas alu, izstaigājām visas “lavočkas”, kas piedāvāja iegādāties gan koka karotes, gan vārnu kāju auskarus, kas bija ļoti iespaidīgi. Tuvākajā laikā noteikti pasūtīšu sev kādu karekli, ļoti savdabīga “prece”. Kādai meitenei/raganai noteikti piestāvētu. Sazināties ar meistaru varat caur e-pastu, rakstot uz vitolc@inbox.lv. Nagus, ragus, zobus arī varot dabūt.

 

 

Kāpēc šādos pasākumos tirgo piparkūkas, man gan nav saprotams, bet, nu, OK, daudzas lietas likās ārpus konteksta. Ja alus fests, tad pašdarināti kausi, pašbrūvēšanas komplekti, mājas ali/vīni, interesantas uzkodas utt. Bet nav ko man gausties, alus bija un viss bija oki-doki.

Kad pirmais kauss jau bija sauss, devāmies tālāk meklēt ko jaunu un neapgūtu. Jo, domāju, viens no festivāla mērķiem ir iepazīstināt atnākušo publiku ar Latvijā ražotajiem aliem, kas ne vienmēr ir visos veikalos un ne vienmēr par to pieejamāko cenu. Kopumā apošņājuši gaisu nonācām pie patiešām interesanta raudzējuma – Ilgezeem jeb Iļģuciema kvasa stenda, kurš piedāvāja dzērveņu, ābolu un tumšo alu – BRAVO!

 

 

Ir ķiršu alus, ir medalus, bet tik patriotisks alus kā dzērveņu liek notraust asariņu un paklanīties autora priekšā. Pēc garšas varu teikt, ka tā ir BOMBA – ļoti piesātināts un kolorīts.

 

 

Pats gan tādu nedzertu, jo tomēr patīk alus bez dominējošām papildus garšām, bet izpildījums bija ļoti lielisks, par ko liecināja arī garā rinda tieši pie šī alus krāna. Brīnos, ka šis nedabūja zelta medaļu. Gaidām veikalu plauktos Ilgezeem!!!

 

 

Turpat netālu arī nogaršoju Raganas ķēķa alu, kuru baudīju pirmo reizi, un tas bija pilnīgi bezpersonisks gaišais alus. Ne raksturu, ne buķeti es tajā glāzē neatradu. Žēl, ka tā – nosaukums vien ko vērts.

Arī par Brenguli nāksies izteikties slikti. Iepildīja glāzi pilnīgi bez CO2. Pēc sajūtām dzēru glāzi alus, kas bija aizmirsta uz galda vakardienas ballītē. Izmetu miskastē.

Kad pāris kausi/glāzes jau bija tukšotas, sākām pētīt festivāla ēdiena piedāvājumu. Nedaudz vīlāmies, jo tālāk par šašliku, desiņām, sardelēm un šķovētiem kāpostiem netikām. Katram, protams, sava izpratne par ēdienu karstā dienā ar alu vēderā. Ja kaut viens stends piedāvātu salātus ar ceptām vai kūpinātām zivīm – I”m there! Prieks, ka vairāku virtuvju klāstā bija turpat uz dzīvās uguns gatavotās zupas. Šoreiz gan mēs izvēlējāmies iet garām smagsvara pārtikai. Gaļas un cepēju daudzums vareni iespaidīgs. Un, ja tomēr izvēlētos šašliku, tikai un vienīgi Lido. Ja netici, dodies uz Lido veikalu Maskavas ielā. Nopērc, uzcep un argumentē pretī. Laba gaļa, laba marināde un normāla cena.

 

 

Nogurušajiem no alus baudīšanas bija arī cita alternatīva – GROOVY -cocktail takeaway bar, oriģināli no Audēju ielas, Vecrīgā. Nebiju gan par tādiem dzirdējis, šī ir iespēja par to ziņot arī citiem. Feini, gardi kokteiļi ar ledu, kas saulainajā sestdienā veldzēja labi.

 

 

Labs risinājums bija chiloout zonai, kas tik noslogota, ka pat pabaudīt nesanāca. No malas jau pietika uzmest aci, lai saprastu, ka piekrišana ir liela un visi jūtas omulīgi. Uz brīdi šķita, ka neesam Rīgā. Šādai vietai un Alus vēstniecības stendam Vērmanītī vajadzētu atrasties pastāvīgi!!!  Rīgas Dome – ir vieta inovācijām un smaidīgākām darbaļaužu sejām.

Klavieres ar PLAY ME ir odziņa šajā pasākumā.

 

 

Rezumē par pasākumu:
– ir ļoti feini, ko šādu apmeklēt pašā Rīgas sirdī. Baudīt miestiņu parkā, gozējoties saulē un neuztraukties, ka pašvaldības policija noštrāfēs par atvērto alkoholu.

– joprojām uz plastmasas tualetēm ir rindas, rindas, rindas. Nu, tak nolieciet kādreiz extra 100 būdiņas.

– neaiciniet tādas grupas kā FORTE, kas spēlē via A-Eiropas stilā mūziku krievu valodā, tas ir alus festivāls – roks? OK! Šlāgeris? OK! Bet ne jau tunciks, kas vienkārši kaitina.

+ alus, alus, alus

+ lokācijas vieta

+ ir ko darīt, redzēt un baudīt

+ ļoti zolīda publika, lai arī vidējā reibumā tāpat kā mēs.

Liels paldies organizatoriem – vairāk šādu vasarīgu pasākumu Rīgas centrā! Katras brīvdienas, manis pēc. Gan jauni, gan cilvēki gados baudīja šo brīvdabas pasākumu, un drūmas sejas neredzēju nekur. Priekā!

 

Foto: www.freakart.lv

Visas bildes skatāmas galerijā mūsu FACEBOOK albūmā: Latvia Beer Fest 2012

 

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

  1. Atis Avatar
    Atis

    Raganas Ķēķa alus ir Tērvetes Sarkanais, tikai ar citu etiķeti. Viņi jau vismaz 10 gadus, ja ne vairāk, tādu taisa.

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.