Latvia beer fest 2013

Kad piektdien bijām uz festivāla atklāšanu, bija ļoti saulains un kopējā atmosfēra tā vien aicināja uz palikšanu, bet lai svētkus izbaudītu pilnībā, izvēlējāmies pasākumu apmeklēt sestdien.

Latviabeerfest 2013 orgkomitejas priekšsēdētājs Andrejs Šikors
Latviabeerfest 2013 orgkomitejas priekšsēdētājs Andrejs Šikors
Līdzšinējais latvia Beer Fest vadītājs, Raimonds Bergmanis
Līdzšinējais latvia Beer Fest vadītājs, Raimonds Bergmanis

Atklāšana sākās ar lielu vīru uzrunām, kurās atnākušos viesus, to starp alus ražotājus no visas Latvijas, iepazīstināja ar šīgada festivāla jaunumiem. Runātājiem aiz muguras bija izveidota gara, gara siena ar visiem Latvijā ražotajiem aliem, pie kuriem vēlāk arī stājās paši alus darītavu pārstāvji.

Alus siena, alus darītavas Brālis produkcija
Alus siena, alus darītavas Brālis produkcija
Alus siena iekš Latvia Beer Fest 2013 ar alus darītavu pārstāvjiem
Alus siena iekš Latvia Beer Fest 2013 ar alus darītavu pārstāvjiem

Manu aci uzreiz piesaistīja divu alus darītavu produkcija, kuru nebiju redzējis – Mežpils, kurš izrādās ir Aldara ražojums, un Latgales alus – Dinaburg un Latgale:

Mežpils Alus no Aldaris
Mežpils Alus no Aldaris
Latgales alus - Latgale un Dinaburg
Latgales alus – Latgale un Dinaburg

Blakus varat redzēt arī LIDO Dzīvais alus, kas gan bija tikai tukša tara, cik noprotu iegādājams arī nav. Arī Zinča (Zinšu?) alus, kuram nebija pudeles, bet gan tikai māla kauss. Ja kāds zin, kur var iegādāties un noprovēt to Latgalieti (internets klusē), Zinča vai LIDO ierakstiet lūdzu komentārā, būšu pateicīgs.

Zinča alus ar savu pārstāvi
Zinča alus ar savu pārstāvi

Atklāšanā protams, ka cienāja ar alu un uzkodām. Žēl tik, ka alus izlejamais krāns bija viens un lai tiktu pie savas glāzes bija jāstāv garā rindā. Interesantāk arī būtu bijis, ja alus ražotāji būtu vairāki, šis tomēr ir reklāmas pasākums.

Alus Brālis

Uzkodas viesiem Latvijas beer fest 2013 atklāšanā
Uzkodas viesiem Latvijas beer fest 2013 atklāšanā

_MG_6891 _MG_6877Visas bildes no atklāšanas varat apskatīt mūsu facebook lapas galerijā.

Doties bildēt pašu festivālu sestdienā bija slikts lēmums, jo ar laikapstākļiem nepaveicās, lija gandrīz visu dienu. Bet tas netraucēja šo to sabildēt un paņemt dažus gardumus degustācijai uz mājām, jo bija drēgns un aukstu alu necik negribējās.

Mani izbrīnīja, ka saradušies dalībnieki, reti kurais bija padomājis par alus ieliešanu kādā tarā, tiem, kas to vēlējās vai nu kādam dāvināt, vai baudīt saulainākā dienā. Nācās skriet pie citiem dalībniekiem, lai iegādātos plastmasas pudeli. Ja jums ir savs produkts, kuru vēlaties izreklamēt pēc iespējas plašākai publikai, vajag par tādām lietām padomāt. Bet beigās tiku pie latgaliešu brūvējuma ar lielo alkohola saturu, liekas 9%.

Brōļi Latgaļīši Alus
Brōļi Latgaļīši Alus

Tas pats Brālis, Jubilejas alu un citus tirgoja tikai smalkajās stikla pudelēs, nu, kur es tālu milzeni ieliktu? Un ja negaršotu, liet ārā tos litrus? Gribētu no katra paņemt pa puslitriņam, lai maks nav tukšs jau pie pirmās alus telts. Neapdomāti. Pārdevēju tērpi gan bija pārdomāti un pikanti.

Alus Brālis

Vērdiņa alus pārstāvji bija par visu padomājuši – bija gan izlejamais alus, gan stikla tara un, ja ar to ir par maz, var arī 2l plastmasas pudeli piepildīt. Lūk tas ir forši. Vērdiņa alu biju redzējis tikai Piedrujas ielas Cash&Carry veikalā. Pēc degustēšanas varu teikt tikai to labāko, patiešām garšoja.

Alus Vērdiņš, Latvia Beer Fest 2013
Alus Vērdiņš, Latvia Beer Fest 2013

Lietus pamatīgi bojāja manu omu, jo daudzviet bija salikti galdiņi, bet nebija padomājuši par nokrišņiem un tā viņi vientuļi mirka lietū, gandrīz visas sausās teltis bija pilnas ar apmeklētājiem, vietas par maz.

Alus galdi, Latvia Beer Fest 2013

Latvia beer fest 2013 apmeklētāji un alus baudītāji Šūpuļtīkli Latvia Beer fest 2013 Gulta nogurušajiem, Latvia Beer fest 2013

Tomēr, par spīti draņķīgajam laikam, apmeklētāji labprāt baudīja mūziķu uzstāšanos, virves vilkšanas sacensības un citus festivāla pasākumus. Saslēpušies zem lietussargiem vai plēves mētelīšiem, pasākumā bija labi daudz alus cienītāju. Iegādāties varēja arī ekskluzīvus alus no citām valstīm, arī latgaļu šmakauciņu varēja nobaudīt.

Skatītāji slēpjas no lietus, Latvia Beer fest 2013 Virves vilkšana, Latvia Beer fest 2013

Latgalīšu smakauciņa
Latgalīšu smakauciņa

_MG_7139 _MG_7138

Par ēdienu piedāvājumu šādā drēgnajā dienā, sūdzēties nevarēja. Bija standarta zirņi ar speķi, kuri ir ļoti netipiska vasaras ēdiena izvēle, ja temperatūra būtu virs 25 grādiem, desiņas ar kāpostiem un pat uz vietas ceptas zivis. Kā arī plovs, zupas un citi brangi ēdieni. Cenas bija pieņemamas, standarta porcija sākot no diviem latiem un uz augšu. Izvēle plaša un garšīga.

Ceptas zivis, Latvia Beer Fest

Zupa uz dzīvās uguns, Latvia Beer Fest

Sautēti kāposti un desiņas, Latvia Beer Fest

Apmierināti apmeklētāji, Latvia Beer Fest 2013

Kokneses miesnieks, Latvia Beer Fest 2013

Sautēti kāposti un desiņas, Latvia Beer Fest 2013

Ceptas zivis, Latvia Beer Fest 2013

Ceptas zivis, Latvia Beer Fest 2013

_MG_7135

Ļoti liels prieks, ka šādu pasākumu var rīkot pašā Rīgas centrā, domāju, iedzīvotājiem nebūtu iebildumu, ja kas tamlīdzīgs notiktu pat divas reizes vasarā. Šādos pasākumos baudītais alus un ēdiens, iespiežas daudz labāk atmiņā, un tas ir liels bonuss alus ražotājiem un ēdienu gatavotājiem.

Par pašiem aliem kādā citā ierakstā.

Visas bildes varat apskatīt mūsu facebook lapā.

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

One response

  1. Atis Avatar
    Atis

    Zintis ir leģendārs Latvijas mājbrūvētājs, kas brūvē lielisku lāgeri. Nogaršošanai vislabāk ziemā/rudenī/pavasarī apmeklēt ikmēneša mājbrūvētāju pasākumu ALEhouse, tur daudzus Zinta alus var nogaršot. Ir arī citi pasākumi, ieskaties forums.kupla.lv

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.