Latvia Beer Fest 2014

Došanās un Latvijas Alus Festivālu nu jau kļuvusi par tradīciju. Pagājušo gadu gan apmeklējums bija diezgan īss, jo lija lietus un nebija omulīgi. Šogad laiks izcils, lai pastaigātos pa Vērmanīša līkločiem, malkojot gardus brūvējumus un ne tikai..

BeerFest, šķiet, plešas plašumā – ar katru gadu arvien vairāk alus darītāju un piedāvātās produkcijas. Labs pasākums, kur uz dažām stundām, ar proves kausu padusē, nedaudz pazust, degustējot alus darītāju jaunākos ražojumus vai laika gaitā pārbaudītās un mīļas vērtības.

Alus piedāvājums visām gaumēm – Aldaris ar craft aliem, Cēsu ar lēnalu, Valmiermuiža, Brālis, Tērvete, Brenguļu utt., bet mēs esam ieradušies garšot to, ko ikdienā nevar iegūt. Pirmais jaunums – Odzienas muižas alus, rinda milzīga, bet bija vērts, no visa pēcāk nogaršotā, šis bija mans favorīts. Noteikti būtu pircis vēl, ja rinda nebūtu tik sasodīti gara. Paldies par gardo alu!

Ēdināšanas jomā inovāciju nav. +30 grādos joprojām dominē smagā artilērija – šašliki, friškas, šķovēti kāposti un desas, kā arī dažādi našķi bērniem, kā, piemēram, cukurvate un fritēta kartupeļa spirāle. Svelmē gan prasās ko vieglāku un atsvaidzinošāku, pēc garā ziemas perioda uz kāpostiem aš skatīties negribās. Cenas dažādas, vienuviet porcija 3.5€ (sardele, kartupeļi, kāposti), otrā 5€ tikai par sašlika iesmu. Kad bads klāt, nekas cits neatliek kā ķerties klāt pie desiņu notiesāšanas.

Par atmosfēru rūpējās dažādas grupas/Dj uz vairākām skatuvēm, šķiet, kopumā bija kādas trīs. Pievakarē priecēja Emburgas zēni, kas tematiski iederējās un skanēja lieliski, un alus baudīšanai piešķir lokālo oktoberfest noti. Tunciks A-eiropas stilā, kas sekoja vakarā, nudien, nebija izturams (Grupa Forte – https://www.youtube.com/watch?v=ubYMEiaV6dA).

Šis bija kaut kas ļoti īpatnējs. Saldus pusē ražotais alus garšo savādāk.

Samagons ar ķērpjiem?
Ievas siers bija gards, bet ne tas divgadīgais – tas pārāk jaudīgs. Nopērkams Rīgas Centrāltirgū.

Rīgas centrā baudīt garšīgus pašmāju un ārzemju alus, satikt paziņas, pasēdēt zālē izbaudot sauli – to var izdarīt tikai Latvia Beer Fest! 

Pilnu bilžu galeriju skaties mūsu Facebook lapā.

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.