Lindes muižas drupas

Ir pienākušas ilgi gaidītās brīvdienas. Mūsu kompānija nolemj apmeklēt divus interesantus objektus. Pirmais no tiem būs Lindes muižas drupas ar arkveida vārtiem.

Lindes muiža, kas minēta jau 13.gadsimta hronikās, tolaik vēl neatbilda priekšstatam par greznu barona mītni. 16.gadsimtā muiža piederēja Lindu dzimtai. Bet 1542. gadā Johans fon Plettenbergs šeit izveido īstu muižu. 18. gadsimta vidū un 19. gadsimta sākumā tiek izveidota plaša saimniecība un iekopts parks uz 4 terasēm.

Foto krāsu restaurācija ar mākslīgo intelektu no 1930. gadā izdotās grāmatas “Das Baltische Herrenhaus” (Baltijas savrupmājas) autors Heinz Pirang (1876-1936), Rīgā.
Vai zinājāt, ka Linden no angļu valodas tulkojas, kā Liepa? Varbūt tāpēc muižas parkā audzēja simtiem liepu…

Lindes parkā apskatāmi 1767. gadā baroka stilā celtie bijušās muižas vārti – greznākie Latvijā. Vārti celti triumfa arkas veidā ar barokālu jumta izbūvi, tie bija iekļauti kādreizējā mūra žogā, tādā veidā ansamblim atgādinot nocietinātas pils izskatu. Lindes muižas pils pašlaik redzama tikai fotouzņēmumos pirms 1915. gada, vārti ir vienīgie, kas no muižas celtnēm saglabājušies līdz mūsdienām.

Foto krāsu restaurācija ar mākslīgo intelektu no 1930. gadā izdotās grāmatas “Das Baltische Herrenhaus” (Baltijas savrupmājas) autors Heinz Pirang (1876-1936), Rīgā.
Lindes muižas vārti 2017. gada aprīlī.

Vārtu būves datējums lasāms to D pusē virs pilastriem – 1767. Virs arkas Pletenbergu dzimtas ģerbonis. Tornī ierīkotais pulkstenis noteicis dzīves ritmu tuvējā apkārtnē.

Noskaties video no Lindes muižas ekspedīcijas:

Iegūstiet ekskluzīvu pieeju mūsu ģimenes video piedzīvojumiem, ko piedāvājam tikai Patreon abonentiem:
www.patreon.com/ervins


Parkā aug īpatnējs, vairāk kā pusotra simta senu liepu labirints. Liepas ir stādītas regulārās rindās un savulaik tās tika koptas – apgrieztas. Mūsdienās tās ir aizaugušas, veidojot īpatnēju un rēgainu skatu, kā rezultātā par spocīgajiem muižas parka kokiem klīst nostāsti, ka šīs liepas ir stādītas ar saknēm uz augšu. Tas gan šai apvidū nebūtu nekas pārsteidzošs, ka koki aug ar saknēm gaisā, Lindes – Birzgales apkārtnē, kā “Daugavas rakstos” vēsta Māra Vīksna, folkloristi ir savākuši daudz materiālu, kas liecina par šejienes ļaužu izkoptajām maģijas iemaņām.


Seko līdzi ikdienas piedzīvojumiem:


Atrašanās kartē: https://maps.app.goo.gl/wVG7MknKVdYcaZ6x9

Iegādājies kādu no mūsu pašu veidotā dizaina suvenīriem: