Meklējot īstu Mājas saldējumu.

Veidojot iepriekšējo rakstu par saldējumiem (tas publicēts arī laikrakstā „Liesma”), sapratām, ka jāķeras pārbaudīt, kāds ir īsts mājas saldējums (bez skābuma regulētājiem, emulgatoriem un konservantiem). Liels bija mūsu pārsteigums..

Šoreiz devāmies ciemos pie Skrīveru Mājas saldējuma, kaut gan arī Siguldai ir savs saldējums, Bauskas pusē šādu gardumu gatavo z/s “Krišjāņi”, Limbažu pusē Gogelmogels, itāļu stila saldējumu gatavo Marybella , labajā sarakstā noteikti iekļūst arī Rīgas saldējums, tāpat arī Dzintara saldējums.

Skrīveru mājas saldējums

Skrīveru mājas saldējums

Aizbraukuši uz Skrīveriem, vietējo, nu jau slaveno, Mājas saldējumu atrast nemaz nebija grūti. Mazā vasaras režīma kafejnīcā, kas arī ir šī saldējuma mājvieta, satikām Leldi. Ar platu smaidu, poētisku un optimistisku pasaules redzējumu, diezgan prasmīgi viņa mūs ievilināja saldējuma pasaulē, iestāstot, ka jāpamēģina viss komplekts – unikāla vairāku kārtu maltīte.

Skrīveru mājas saldējums - Lelde

Skrīveru mājas saldējums

Skrīveru mājas saldējums

Skrīveru mājas saldējums

 

 

Skrīveru mājas saldējums - alus saldējums no Valmiermuižas tumšā alus

Vispirms mūs pabrīdināja, ka vislabāk tos nogaršot pareizā secībā, tādeļ jāsāk ar alus saldējumu.Tas gatavots no Valmiermuižas tumšā alus, papildināts ar rūgtu pārsteigumu virspusē. Ja iepriekš iztēlojas, kā varētu garšot šāds deserts, tad jāpabrīdina, ka tas noteikti ies pie sirds VĒL labāk. Viscaur jūtama patīkama miestiņa garša, savienojumā ar maigu saldumu. Iespējams, pats labākais šīs vasaras jaunatklājums. Kopā ar mērci mazliet atgādina cigoriņu saldējumus.

 

Skrīveru mājas gurķu saldējums

Turpinājām ar gurķu saldējumu – tas tapis speciāli 3 Pavāru restorānam, bet pasniegts tiek arī Skrīveros. Sastāvā biezpiens, dilles, gurķi.. Nedaudz atsauc atmiņā mazsālītus gurķīšus, tikai saldus. Svaigs, pārsteidzošs, bet tomēr garšīgs.

 

Skrīveru mājas saldējums - ricotta saldējums

Riccota saldējums ar sezonālajiem dārzeņiem un baziliku turpina garšu kārpiņās atklāt ko pavisam jaunu. Kā mums pastāstīja Skrīveru Mājas saldējuma vēstnese Lelde Sotniece, šis ir labs veids kā saglabāt rikotu. Saldi sāļš. Salikumā ar lečo garšo labi, tomēr to nav iespējams salīdzināt ar kādu līdz šim baudītu ēdienu. Ja vēlaties kādu (vai pat sevi) pārsteigt, izvēlieties šo. Gardēžiem šāds piedzīvojums patiks, jo saldējums ir patiesi neparasts, daudz nevar apēst.

 

Skrīveru mājas mārrutku saldējums ar bietēm un brētliņām

Skrīveru mājas mārrutku saldējums ar bietēm un brētliņām

Vispatriotiskākais, jo ir valsts karoga krāsās un vislabāk atbilst titulam „mūsdienu Latvijas garša”, ir mārrutku saldējums ar brētliņām un pikantiem biešu salātiem. Degustācijas sākumā tas šķiet varbūt pat pārāk neparasts, taču pie garšas ātri var pierast un, kad saldējums jau pusē, kādā brīdī šķiet, ka šī varētu kļūt arī par ierastu pusdienu maltīti. Tomēr, nē, nevarētu. Saldējums ir salds, tomēr var just maigu mārrutku garšu, buķetei saldas bietes un izteikti sāļās zivis dīvainā kārtā piestāv diezgan eleganti. Krāšņais ēdiens papildināts ar saulē kaltētiem tomātiem, zilo sieru, pētersīļiem, salātlapām , ķimenēm un ķiploku. Tas, kā sastāvdaļas atsevišķi atklāj garšas, nav salīdzināms ar to, kā tās spēlējas mutē, ēdot kopā. Tā kā ēdiens ir neparasts, porcija, šķiet stipri par lielu, divatā mēs knapi pievarējām. Mārrutku saldējums būs piemērots drosmīgajiem, kuram katram tas varbūt nebūs pa prātam.

 

Skrīveru mājas saldējums - debešķīgo paniņu saldējums

Debešķīgo paniņu saldējums - garšo visiem vecumiem.

Tālāk ar ēdamām puķītēm tika pasniegts atspirdzinošs bikini – paniņu un citrona saldējums. Atceraties, kāds agrāk bija citronu biezpiena sieriņš? Šis garšo ļoti līdzīgi – svaigs, salds, ar vieglu skābumiņu, tik baudāms, ka apēdām arī dekorācijas un gribējās mazliet vēl. Ja esat bērnībā garšojuši paniņas ar cukuru, iespējams, atcerēsieties kādu mīļu atmiņu. Viena no labākajām šī garduma īpašībām ir vieglums, atšķirībā no parastajiem veikalu saldējumiem, garša ir pilnīga, bet sajūta ēdot itin nemaz nav smagnēja.

 

Skrīveru mājas saldējums - plombīra, smilšērkšķu un biezpiena

Pagaršojām saulaino smiltsērkšķu saldējumu, kura sastāvā ir gan saldais un skābais krējums, gan jogurts, ķērāmies nobaudīt balto – vislabāko saldējumu (īstens plombīrs no piena, saldā krējuma un olu dzeltenumiem), kā arī pacilājošo biezpiena saldējumu ar avenēm. Bērnu sapnis!

 

Skrīveru mājas šokolādes saldējums ar zilo sieru

Moderno saldējumu degustācijas noslēgumā mums tika pasniegts burvīgs šokolādes saldējums. Atbilstoši savam nosaukumam tas tik tiešām ir burvīgs, papildināts ar zilo sieru un izrotāta ar ziediem un ogām.

No visiem mūsu favorīti ir alus, paniņu-citrona, smiltsērkšķu, kā arī šokolādes saldējumi.

Lelde izstāstīja arī, kā atšķiras saldējumi, kāds ir gatavošanas process, cik sarežģīti ir radīt tās pašas garšas, kad tiek nomainītas iekārtas.. un ļoooooti daudz ko citu par šo brīnišķīgo ēdienu. Stāstāmā ir tik daudz, ka noteikti pievērsīsimies šai tēmai atkal pirms nākamās vasaras.

Pārbaudījām, ka īsts saldējums vēl pastāv un, ka tas tomēr ir ārkārtīgi garšīgs, salīdzinot ar tik daudziem, kas atrodami veikalu saldētavās. Latvijai arī šajā jomā ir ar ko lepoties! Izmēģiniet, pētiet sastāvu un pārsteidziet garšu kārpiņas!

Kur iegādaties/ Meklē šeit.

_MG_7742

_MG_7750

Publicējis

Birciņas:

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.