Pazust Latgalē (3/3) sens tilts un pils


Iegūstiet ekskluzīvu pieeju mūsu ģimenes piedzīvojumiem, ko piedāvājam tikai Patreon atbalstītājiem:
www.patreon.com/ervins


Trešā diena Latgalē. No kempinga pie Sīveru ezera steidzamies atpakaļ uz mājām, lai paspētu apmeklēt mūzikas festivālu Kartupeļpalma, kas notiek botāniskajā dārzā, Salaspilī. Tāpēc pa ceļam piestājam tikai pie diviem apskates objektiem – Poguļankas (Salienas) arkveida akmens tilta un Červonkas (Vecsalienas) muižas pils.

Tilts pāri Poguļankas (Salienas) upītei būvēts 19. gs beigās no šķeltiem un apstrādātiem laukakmeņiem. Arkas augstums ir 5,2 m, garums 5,5 m, platums 4,6 m. Tilts ir vietējas nozīmes arhitektūras un inženierbūves piemineklis, viens no nedaudzajiem šāda veida tiltiem kas salīdzinoši labā tehniskā stāvoklī ir saglabājies Daugavpils novadā. GPS: 55.83271, 26.91266

Červonkas (Vecsalienas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā. Reti kura Augšzemes muiža līdz mūsdienām saglabājusies nebojāta. Un vēl mazāk ir tādu, kas izskatās tikpat labi, kā Vecsalienas muižas kungu māja. Vecsaliena. Daži saka – Červonka. Iespējams, ka šim otrajam nosaukumam ir kāds sakars ar sarkanās krāsas apzīmējumu poļu valodā. Jo skaistā neogotikas pils celta no sarkaniem ķieģeļiem. Celtniecība sākusies 19. gadsimta astoņdesmito gadu sākumā un ilgusi 3 gadus. Ķieģeļi vesti no vietējā cepļa, kaļķi dedzināti no Daugavas krastos iegūtā dolomīta.


Seko līdzi ikdienas piedzīvojumiem:


Iegādājies mūsu pašu veidotā dizaina emaljas suvenīru krūzi: