Piedzīvojumi Maltas salā. 4. diena.

Vakardien bijām iegriezušies civilizācijā jeb Maltas galvaspilsētā Valleta. Tagad laiks atgriezties pie dabas, kur mūsu ģimene jūtas vislabāk. Prom no tūristu burzmām uz kalnu takas – dosimies izpētīt piekrastes klintis.


Iegūstiet ekskluzīvu pieeju mūsu ģimenes piedzīvojumiem, ko piedāvājam tikai Patreon atbalstītājiem:
www.patreon.com/ervins


Atkal jau jāpiemin, ka ceļot ar mazuli šeit ir tīrais prieks – 15 minūšu brauciens ar auto, un tu jau esi uz takas sākumpunkta. Es jau pamanu, ka Maltā neviens neiespringst ar autostāvvietu marķēšanu pie tūrisma objektiem. Šeit tas pats – autiņi vienkārši stāv ceļā malā, un basta. Šī turklāt ir oficiālā “parkošanās” vieta. Ļoti neierasti, vismaz vienu zīmi ar P burtu būtu ierakuši, ko var zināt, vai šeit neliek sodus par “zaļo zonu”.

Šodien centīsimies aizkļūt līdz klints pakājei, lai pieskartos ūdenim. Salas vienā pusē ir stāvas klintis bez jebkādas piekļuves ūdenim, bet otrā pusē ir visas ostas pilsētas, ieskaitot Valletu. Mēs šobrīd atrodamies tajā mežonīgajā pusē, taču karte sola, ka šeit ir klintī izkaltas kāpnes, pa kurām var nokļūt līdz jūriņai.


Seko līdzi ikdienas piedzīvojumiem:


Skati, protams, ir ļoti smuki. Daba raupja, gribas teikt pat skarba. Arī spēcīgais vējš, kas visu laiku pūš sejā, rada sūru iespaidu par tuksnešaino piekrasti. Pie pirmajām kāpnēm mēs varam palūkoties uz pašu klints smailīti. Aptuveni līdz turienei mums vajadzēs nokļūt. Nevarētu teikt, ka pastaiga ir dikti aizraujoša, jo redzi takas pagriezienus klilometriem uz priekšu. Principā sajūta, ka ejam pa tuksnesi. Pa retam kāds kaktuss vai palma, bet tas arī viss – tikai akmeņi, ieži un smilšakmens. Tāpēc nolemjam kāpt lejā un centies sasniegt “pludmali”.

Šeit gan man nedaudz apskrienas dūša. Tie pakāpieni izskatās bīstami, neviens tos laikam neatjauno. Kāpt lejā ar mazuli somā… es nezinu, varbūt nav vērts riskēt. Alise nokāpj zemāk, lai izvērtētu situāciju, un dod zaļo gaismu – ejam! Mierīgi, tupus, rāpus esam lejā ar visu mazuli. Trakākais – kāpņu pagrieziens pašā augšā, tālāk jau pavisam droši.

Tagad jāizlavās cauri klints atlūzām pa asu krūmu un neparastu augu taciņām un jānokļūst līdz kārotajai pludmalei. Par pludmali gan to grūti nosaukt. Vairāk atgādina koraļu rifus. Akmeņi šeit ir asi kā žiletes, ja nokritīsi, tad gūsi nopietnas traumas. Es vēl cenšos noķert kādu zemūdens video, bet tas ir baifi sāpīgi. Asās klintis bez žēlastības kož ceļos un plaukstās. Piekļūšana pie ūdens nav tik parocīga, kā grībētos. Pāris selfiji par piemiņu un laižamies prom.

Piecu minūšu attālumā atrodas Popeye ciematiņš, ko uzbūveja speciāli kinofilmas uzņemšanai ar tādu pašu nosaukumu, kas iznāca 1980. gadā. Galvenās lomas atveidotājs bija visiem zināmais Robins Viljamss. Šobrīd parks ir pilnvērtīga izklaides vieta ģimenēm. Mēs gan gribam tikai paskatīties uz ievērojamām butaforijām, ko visērtāk var izdarīt no blakus esošās klints.

Tālāk pabraucam vēl dažas minūtes, lai piepildītu mūsu pēdējos Maltas misiju – tik pie jūras veltēm. Mūsu pilsētiņā “Mellieha” ir restorāns, kas atrodas pašā pludmalē – Ventuno. Domāju, ka sezonā šeit ir pārpildīts, bet, kamēr laiks tāds vidēji vēss, tad var mieloties bez bažām par ilgu ēdiena gaidīšanu. Alisei – astoņkājis, bet man dienas īpašais piedāvājums – jūras asaris tomātu mērcē ar kaperiem. Ļoti garšīgi. Lielos vilcienos visus savus mazos ceļojuma mērķīšus Maltas salā esam piepildījuši.

Vēl vajag sagādāt kādus suvenīrus uzticamajiem skatītājiem, ko izspēlēt Maltas video sēriju noslēgumā. Netālu no mūsu dzīvoklīša ir ļoti aktīva veikalu ieliņa. Šeit var noķert kārtīgu vietējo iedzīvotāju ikdienas dunu. Īpaši kolorīti ir saucamie supermārketi, kas ne ar ko neatšķiras no tirgus plača. Vietējie augļi, dārzeņi, dzērieni… viss saspiests mazītiņos ielas veikaliņos, ļoti simpatizē.

Nopērkam gan kaudzi suvenīru, gan vietējos našķus un dodamies mājup. Pēdājais vakars Maltā, rīt mums ir ļoti agra celšanās, jo izlidojam jau sešos no rīta. Tas ir briesmīgi, nevar nedz normāli aiziet gulēt, jo mazliet uztraukums, nedz paēst pilnvērtīgas brokastis, jo kā tu iestāstīsi ķermenim četros no rīta, ka vajag ēst omleti. Uh, būs jautri!

Iegādājies mūsu pašu veidotā dizaina ceļotāja krūzi

Iegādājies mūsu pašu veidotā dizaina ceļotāja krūzi