Pūres “Hrenovina”

Šis produkts veikalu plauktos parādījās jau pagājušajā gadā. Bet es ar viņu sastapos tikai šovasar. Tā kā vasarā bija pauze no rakstīšanas, tad nu ir laiks pateikt labo vārdu par šo produktu.

Pures_hrenovina_merce

 

Pūres mājaslapa, par šo brīnumu, labā ziņā, vēsta šādi:

Hrenovina ir asa tomātu mērce, kas gatavota no tomātiem, mārrutkiem un ķiplokiem, tās sastāvā ir arī asie pipari un olīveļļa. Šī piedeva tapa pēc senas Sibīrijas receptes, kur šim produktam ir arī citi nosaukumi: gorlodjor, hrenodjor, kobra, ogonjok. Šī ir lieliska piedeva pie otrajiem ēdieniem, īpaši pie gaļas. Pirms pasniegšanas var pievienot nedaudz majonēzes vai skābā krējuma. Pieiejams stiklā burciņās ar neto svaru 280 g

Galvenā mērķauditorija šim produktam noteikti ir sašliku ēdāji, kas uz šķīvja vienmēr uzspiež lielu čupu ar sarkano tomātu masu. Es noteikti neesmu viens no viņiem. Ja gaļa ir laba un pareizi pagatavota, sarkanās mērces tikai nomāc gaļas labo garšu un marinādi. Tāpēc es ieteikšu šo mērci izmantot pie dārzeņiem, it īpaši pie vārītiem kartupeļiem, kuri gatavoti bez sāls vai buljona. Kopā garšo lieliski.

Mērce ir līdzīga adžikai, bet ne tik ļoti jiftīga un to var ēst gandrīz vai ar lielo karoti pa taisno no burkas. Patīkami, ka starp adžikām, čilli mērcēm un citām pikantajām piedevām, veikalu plauktos, ir arī šāds produkts.

Mārrutkus mēs ēdam jau no pašas bērnības, kam garšo kam negaršo tas jau būtu gaumes jautājums. Bet mārrutku kombinācija ar tomātu mērci un ķiplokiem liekas ir tīri pašsaprotama evolūcija – visus ēdam atsevišķi un daudz, kāpēc neapvienot visu vienā? Bet diemžēl šī kombinācija nav radusies Latvijā, kaut arī visas sastāvdaļas audzējam jau diezgan sen. Tātad:

šo iesaku visiem, kam patīk pikantas piedevas ar mēru un ļoti gardu saturu, un nestāv ne tuvu kečupam.

p.s. mērcei atradu ļoti labu pielietojumu pie dārzeņu ēdieniem, it īpaši pieminētajiem kartupeļiem. Gardi. Cena veikalā ap 0,85 Ls. Varbūt liksies padārgi, bet kā jau viss labais…

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

 1. Es nespēju neuzrakstīt sekojošu…
  Olīveļļa šajā klasiskajā mērcē – wrong!

  Tas, ka Tu to pasniedzi, izskatās reti neapetelīgi. Mērcē iegremdēts bāls kartupelis ar dārzeņu velnssazin ko uz tā un diļļu čupiņa. Ja kopē pašreizējos trendus, tad strādājam akurāti. Krāmēšana čupiņās – arī sou 90’s. Ja ko tādu mēģinātu pasniegt restorānā, da labi – kaut vai ēstūzī uz šosejas, tad šefpavārs par šo norautu galvu. Vēl man nav saprotams – kuram pie velna varētu iešauties galvā ideja vārīt kartupeļus bez sāls, vai arī to nepievienot pēc pagatavošanas? Kam nav sāls mājās, bet ir šī mērce?

  Un jā – es esmu strādājis restorānos, ja runājam par mana viedokļa svaru 🙂

  1. Es jau netaisos to pasniegt restorānos, tas ir MĀJAS ēdiens. ja ir šī mērce sāls nav vajadzīgs. Un kāpēc visur ir jāliek klāt sāls? Lētais garšas pastiprinātājs. Jo vairāk sāli lietojam, jo trulāki paliekam pret dabiskajām garšām.

  2. p.s. un man tieši patīk, kā izskatās bālais kartupelis uz mērces fona. Cerams esi izkratījis savu žulti.

 2. Tad kāda, pardon, *uja ir tas vijebons tornītī? 😀 Tu gribi apgalvot, ka Tu šādi gatavo visu?
  PS. Nē, nekādas žults – vienkārši šis ir smieklīgi.

  1. Kas tieši ir smieklīgi? Jā, tā es gatavoju visu.

   1. Klau… Nopietni – Tu vari kādreiz pieņemt kritiku nopietni un nesaasināti? Tas, ko Tu tur esi uztaisijis – ir mēsls, sūds, sauc kā gribi… Tu nevari un neesi visās lietās talants. Gatavošanā un ēdiena noformēšanā – točna nē.

   2. Ir ēsts Ervīna gatavotais foods. Ļoti garšīgi un lieliski pagatavots, ar uzsvaru uz vārdu pagatavots nevis uztaisīts. Pēc bildes par garšu spriest ir tā pat kā pēc sievietes mutes fotogrāfijas spriest cik labi viņa taisa minetu. Piedodiet džentlmeņi par vieglu rupjību. 😉

 3. Nu ja kritika ir “tas viss ir sūds, tu esi lohs” stilā, tad pārsvarā to neuztveru, kā kritiku. Bet paldies par visu 🙂 jauku dienu.

  1. Piedāvāju čelendžu – Tu pret mani. Tevis izvēlētā vietā taisam katrs savu fūdu. Ja gribi vēl interesantāk – vari pat man likt priekšā ideju, kas man būtu jāpagatavo (nemīžu, pieredze ir pietiekoša). Oktobra sākums nebūtu slikts! 🙂

   1. Cik saprotu, gribi parādīt, cik tu kruts šefpavārs esi. Malacis. Es tikai nesaprotu kāpēc tu par to peries te?

   2. Izlasi saraksti vēlreiz un parādi man, kur, norādot Tavas kļūdas – es peros/pēros/pēršos? Tu raksti rakstīšanas pēc, jo tā vajag, tas ir trendīgi, vai arī tomēr iedziļinies?

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.