Randiņš Igaunijas pilī Wagenkull Spa

Vēsturisko pili pamanījām nejauši kādā Instagram bildē. Šķita gana interesanta vieta, ko apmeklēt kā brīvdienu galamērķi, īpaši tādēļ, ka šeit atrodas viesnīca, restorāns un spa centrs. Nav arī pārāk tālu jābrauc, lai sajustos kā ceļojumā. Wagenkull Spa atrodas Igaunijā, 32 kilometru attālumā no Rūjienas. Viesnīcā mūs laipni uzņēma, ļāva brīvi filmēt visu, ko vēlamies. Nāc līdzi mūsu brīvdienās un iedvesmojies!

Pirmkārt, arhitektūra! Pils uzbūvēta 1907. gadā un izskatās tiešām iespaidīgi. Ēkai nav cietusi ne pirmā, ne otrā pasaules kara laikā. Šeit jau kopš 1919. gada atradās sanatorija, kas darbojusies līdz pat 2000. gadam. Divus gadus vēlāk to pārveidoja par viesnīcu. Bet 2018. gadā tā tikai renovēta un atkal atvērta jau ar spa.

Mums tika piešķirts luksusa numuriņš ar nosaukumu Barona darbnīca. Kamīns, gulta ar baldahīnu, burbuļvanna, kafijas automāts utt. Mēbeles vai citas detaļas ir pakārtotas vēsturiskajai ēkai. Protams, es visur saskatu, ko varētu uzlabot vai nostrādāt līdz galam – esmu dizainers ne tikai sirdī, bet arī dzīvē. Izraut lieko nagliņu, salabot abažūru… tīri tādi nieciņi, kurus varbūt citi nemaz nepamanīs. Bet tas viss ir sīkums, jo šis nav eiroremonts, un senām ēkām nav jābūt perfektām.

Pirmais, ko apmeklējām pēc pārbrauciena, bija pils restorāns. Man ļoti patīk ieturētais interjera stils. Sajūta kā laika kapsulā. Ēdiens ļoti saprotams, garšīgs, cenās no 12-25 eiro. Apkalpošana bija ātra, ēdiens šeit nav ilgi jāgaida, jo viss notiek pēc iepriekšējas rezervācijas. Vakariņās medījuma kotlete ar kartupeļu biezeni, man medījuma burgers ar kartupeļiem frī. Burgeri knapi nolocīju, dikti liels.

Pēc tik brangām vakariņām jāizloka kājas! Devāmies apskatīt pils interjeru, spocīgos gaiteņus, kā arī 40m augsto torni. Arhitektūras fanātiem tornis varētu ļoti patikt. Katra stāva griesti ir pilnīgi apaļi. Ja nostājas telpas vidū un runā, tad sadzirdi pats savu balsi daudz skaļāk un no visām telpas pusēm. Forši.

Tālāk lielākais jeb pats galvenais šīs vietas trumpis – spa! Un tas nav viens baseins ar parastu pirtiņu. Šeit ir piecu veidu pirtis – klasiskā karstā un melnā pirts ar auksta ūdens “āliņģi”, “dzintara” sauna ar salīdzinoši zemu temperatūru, aromātiskā un sāls pirtis, kā arī burbuļvanna, karstā japāņu stila vanna, parastais baseins un divas atpūtas telpas ar milzu akvāriju pa vidu… Ja tev patīk pirts procesi vai ūdens peldes tad šī ir īstā vieta.

Galvenais, kas palika prātā – karaliskais interjera stiliņš. It kā baigais kičš, pat kož acīs, bet šeit tas tīri praktiski un labi iederas. Spa apmeklējums viesnīcas viesiem ir bez maksas un pieejams kartu dienu no 10-22.

Brokastis. Pati svarīgākā dienas maltīte! Wagenkul Spa patīkami pārsteidza ar pamatīgo piedāvājumu. Sieri, gaļas, lasis, putras, sulas, sausās brokastis, tradicionālās omletes, pankūkas, kā arī saldumi, augļi u.t.t. – viss, ko varētu sagribēt. Es visvairāk priecājos, ka brokastīs bija arī cepti kartupeļi ar bekonu – kārtīgi paēd un miers, bez liekas māžošanās ar kornfleikiem. Kafija garda, saldajā rauga pankūkas vai sviesta kruasāns – vareni!

Diena solījās būt saulaina – tātad laiks izkustēties. Viesnīcas piedāvājumā ir riteņu īre, supi, kajaki, bet mēs nolēmies doties garākā pastaigā ar kājām. Aiz pils atrodas meža celiņš, pa kuru var aiziet līdz tuvākajai baznīcai. Domāts darīts. Pa ceļam gan mūs pārsteidza lietus, bet tas tikai priecēja, jo beidzot varēja sajust, ka vasara ir klāt. Nolija lietus, atkal atsākās saule – viss forši! Lai arī izmirkām un nedaudz nosalām, tas nekas, jo uzreiz varējām doties uz spa kārtīgi izsilīties pirtiņā.

Vakariņās nogaršoju viņu lokālo amatalu – ļoti gards. Pēc garšas atgādināja saison (no franču valodas “sezona”) stila alu, kas muižas pilij lieliski piestāv. Saison agrāk brūvēja muižās/fermās ziemas periodos, lai cienātu vasaras viesstrādniekus jeb “saisonniers”. Š;adiem aliem nebija ļoti izteiktas garšas stilistikas kā tikai mazais alkohola daudzums 3-3,5%. Mūsdienās saison ir stipri gāzēti, atspirdzinoši un ar izteiktu augļu garšu un skābumiņu.Tā arī noslēdzās mūsu nelielās brīvdienas Igaunijas dienvidos. Garšīgs ēdiens, laipna apkalpošanu un fantastiska, vēsturiska lokācija. Ko vairāk var gribēt?