Randiņš Pāvilostā. Lielā epizode. 1/2

Mums ļoti patīk Pāvilosta. Pirms vairākiem gadiem bijām šo novadu izpētījuši no A-Z, jo izstrādājām Pāvilostas suvenīru pastkartes. Šoreiz atgriežamies, lai izbaudītu randiņu divatā, viesojoties brīvdienu mājā Seaborg.

Vietējiem un ārzemju braucieniem nav nekas ērtāks par Booking.com. Negribētos arī pārāk viņus lielīt, jo šim servisam ir arī daudzi mīnusi. Seaborg biju pamanījis šajā vietnē jau pirms tam un iegrāmatoju nākotnei kā romantisku vietu mūsu bezrūpīgajām brīvdienām.

Ceļš līdz Pāvilostai nav tas tuvākais tāpēc šovakar plāns ir pavisam vienkārš – vakariņas un pirts.

Ieradušies romantiskajā naktsmītnē noliekam visas mantas un steidzam pieskarties jūrai. Piekraste ir patīkami vientuļa un tukša, kas šajos trakajos laikos priecē un vienlacīgi nomierina. Labi var just ka šis vairs nav nekāds Baltijas jūras līcis, bet gan īsta, dzīva, trauksmaina jūra. Es neesmu piejūras pastaigu cienītājs tomēr ainavas maiņa ir tieši tas, kas visvairāk šobrīd bija nepieciešams.

Pastaiga galā, vēders murrā, jāsāk gatavot ēst. Man padomā ir ēdiens, kas sniedz tādu patīkamu komforta sajūtu rudenīgā dienā vai pēc garas pastaigas aukstā laikā – tā ir siltā tomātu zupa. Lūdzu nejaukt ar vasarīgo gaspačo ko pasniedz aukstu ar svaigiem gurķiem un papriku, nē, nē, nē.

Recepte ir ņemta no gaisa. Gadiem ilgi eksperimentējot tā ir pilnveidota, uzlabota, bet mēdz garšot dažādi atkarībā no tomātu sezonas. Jo gardāki tomāti, jo gardāka arī pati zupa. Izejvielās nekā sarežģīta – vistas buljons (var likt dārzeņu vai liellopa), sīpoli, kartupeļi, svaigi un konservēti tomāti dažādās proporcijās. Pašu recepti skaties video formātā, kur sīki un smalki visu izstāstīšu gan parādīšu.

Šodien mēs atvelkam elpu, kurinam kamīnu un pļāpājam par ikdienas apsurdiem. Vietu un bilžu tveršanu mēs sāksim rīt. Vispirms ir jāiet pirtī un jāatgūst spēki tāpēc tiekamies nākamajā bloga ierakstā. Ciao!

Seaborg māja iekš Booking.com.