Raunas dabas taka. Brīvdienas Vidzemē (3/3)

Laiks atkal lutina, jau no rīta ir skaidrs, ka tas būs superīgs. Kur braucam? Kāds ieteica aizdoties uz Ruckas parku tepat Cēsīs, bet Alise atrod interesantu pastaigas maršrutu ar ratiem Raunā.


Iegūstiet ekskluzīvu pieeju mūsu ģimenes piedzīvojumiem, ko piedāvājam tikai Patreon atbalstītājiem:
www.patreon.com/ervins


Tikai 25 minūtes ar auto no Cēsu vecpilsētas, un esam Raunā Veselības takas sākumā. Jāsaka, ka cerības redzēt kaut ko foršu mums nav lielas. Galvenais baudīt Latvijas vasaru, kas mums ir tik reti.

Taka sākas blakus “Latnature” čipsu ražotnei, par kuru esam stāstijuši pirms vairākiem gadiem. Pašā takas sākumā ir amizants tiltiņš ar lielisku piknika vietu tieši Raunas krastā. Līčupes pieteka ir gana sekla, var laist sīkos patrakot pa dzestro ūdeni. Dabas taka vijās gar Raunas kreiso krastu un ir nepilnus 2 km gara. Mierīgi var iziet ar bērnu ratiem.

Pirmais objekts ir Velna ala, šķiet tāda ir iedalīta katram novadam. Kaut kā mēs baigi apsēstie ar tiem velniem. Saule tik patīkami cepina, ka nevaram beigt priecāties par foršo pastaigu. Pa ceļam ir milzīgas, koka ūdens slūžas ar visām pamestajām dzirnavām. Šeit pavēnīti var labi atvilkt elpu, spriežot pēc tukšajām alus pudelēm, arī citi to atzinīgi novērtē.

Takas beigas ir tieši pie tilta pāri Raunai Valmieras ielā. Dodoties atpakaļ uz auto, var aplūkot Raunas luterāņu baznīcu, pilsdrupas ar bērnu laukumiņu, smuko pasta ēku un nenormāli skaisto Jāņa Zālīša psihoterapijas klīniku.


Seko līdzi ikdienas piedzīvojumiem:


Pusdienas Raunā samedīt neizdodas, jo vienīgā kafejnīca izskatās slēgta. Tāpēc atgriežamies Cēsu vecpilsētas kafejnīcā Priede. Cilvēku ir tik daudz, ka nākas stāvēt rindā, lai tiktu pie brīva galdiņa. Te arī noslēdzās mūsu nelielās brīvdienas Vidzemē, mūsu ne īpaši garais testa brauciens pirms dodamies atpakaļ Eiropas izpētes braucienā. Kā zīme ir šis minerālūdens no Itālijas – ir jādodas ceļā!