Rīgas Miesnieks – Amerikāņu BBQ Gril-Ribas

Rigas_miesnieks_BBQ_gril_ribas_2
Foto: http://www.facebook.com/FreakArtFoto

Grillētas vai krāsnī ceptas, marinētas ribiņas ir ēdiens, no kura es nevaru atteikties – būšu pirmais rindā ar šķīvi un dakšiņu. Kādu laiku biju jau atkarīgs no LIDO veikalā pieejamām marinētajām ribām, bet, kopš kvalitāte kritusies, ribiņu fests pierimis.

Tāpēc, kad pamanīju, ka Rīgas Miesnieks piedāvā ko līdzīgu Amerikāņu bārbekjū tipa ribiņām, pirku un nepieļāvu domu, ka dažu konservantu dēļ, kas atrodas gaļas marinādē/mērcē, neēdīšu.

Šīs nav jēlas ribiņas, produkts jau ir pagatavots, atliek tikai nedaudz apcept uz pannas, cepeškrāsnī vai, ideālā variantā, uz grilla restēm, pavadot laiku kopā ar draugiem un ģimeni.

Kad ribiņu iegādājos, laiks bija draņķīgs un nācās vien uzcept krāsnī uz cepešpannas, kas pilnīgi nemaz neietekmēja jau gatavo produktu. Gaļa bija ļoti, ļoti mīksta, ka pat sagriezt nebija iespējams.  Produkts, man kā vietējam patērētajam, šķiet interesants, jo nekas līdzīgs nav bijis pārdošanā. Tas ir kā labs, sulīgs šašliks bez ilgā pagatavošanas procesa – stāvēšanas 30 minūtes pie grilla.

Rigas_miesnieks_BBQ_gril_ribas_3
Foto: http://www.facebook.com/FreakArtFoto

Ja pēc garas darba dienas bads jau otro stundu dauzās pa vēderu un ir iespēja iekurināt grillu, šis ir labs veids, kā ātri tikt pie ārā pagatavotām vakariņām. Atliek tik piepirkt klāt salātus vai kādu marinējumu. Un mieriņš.

Gaļai gan ir ļoti jestra mērce/marināde, tiem, kam nepatīk izteikti spēcīgas garšas, to var noskalot nost.

Kopumā produkts patīk, ja konservantu un citu lietu būtu mazāk, būtu ideāli. Un ja tantei būtu riteņi…

Veseli ēduši! Cena 6.99€ (900 g) – akcijas laikā līdz 25. maijam – 4.39€

p.s. neliels ieskats par BBQ ribu pagatavošanas metodēm.

Amerikāņu BBQ ribiņas ir pieņemts pagatavot vidējā temperatūrā (~100C, 4-6h), grillējot uz oglēm un malkas. Malka piešķir dūmīgumu, garšas ziņā tā nav žāvētā gaļa, pie kuras esam pieraduši mēs. Gaļu pirms BBQ nesāla, bet gan apsmērē viscaur ar sauso maisījumu (BBQ rub), kurš katram meistaram ir savs. Tā pamatā ir sāls, cukurs, pipari, čilli, paprika, koriandrs u.c. Tālāk kūpināšanas/grillēšanas procesā gaļa tiek atkārtoti vairākas reizes noziesta ar mērci (BBQ sauce), kas dod katra meistara firmas garšu un lipīgu glazūru. Jo labāks BBQ meistars, jo gardāka gaļa un slepenākas receptes.

Foto: http://tastydesu.files.wordpress.com
BBQ Dry Rub. Foto: http://tastydesu.files.wordpress.com
Foto: http://ribalizer.com
Foto: http://ribalizer.com

Rīgas Miesnieks BBQ ribas nav kūpinātas vai grillētas, tās tiek gatavotas nedaudz atšķirīgi no rietumu tradīcijām. Jēlas ribas kopā ar mērci tiek ievietotas vakuuma iepakojumā (ļaušos minēt tajā pašā, kurā tās tiek tirgotas) un zemas temperatūras ūdens peldē (50-60 grādi pēc celsija), ilgākā laika periodā, lēnām novārītas, lai gan tas nebūtu īstais vārds, jo ar ūdeni produkts nesaskaras. Ūdens ir elements, kas vienmērīgā temperatūrā cirkulē un ribiņas sautē, šajā aspektā produkta pagatavošana līdzinās Amerikas lēnajai grillēšanai.

Šāds pagatavošanas veids, ar vakuumā ievietotu produktu ūdens peldē, pēdējo četru gadu laikā ir kļuvis ļoti populārs restorānos. Gatavošanas veids ļauj nezaudēt sulīgumu un iegūt izcili mīkstu gaļu vai zivis. Šādu gatavošanas procesu sauc par Sous-vide, no franču valodas tulkojas “zem vakuuma”.

Foto: wikimedia.org
Foto: wikimedia.org

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

One response

  1. Kādreiz RM piedāvāja melleņu marinādē, no tām varēja mēli norīt.

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.