Saules Veltes vīns

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā
Produktu foto www.freakart.lv

Gadījumā, ja arī jūs pēc pārsteigumu pārpilnā, spraigā decembra esat janvāra vienmuļībā jau paspējuši sailgoties pēc vēl neatklātām, patīkamām garšām, iesakām šo kaiti ārstēt ar neticami garšīgu mājas vīnu.

Apšaubāt „neticami garšīgs”? Velti.

Pagājušās vasaras vidū kādā tirdziņā nodegustējām vīnu, kas līdz pat šī gada janvārim bija palicis prātā kā ļoti gards. Pirms dažām dienām ciemojāmies šajā mājas vīna ražotnē un atklājam, ka atmiņa nav pievīlusi.

„Saules veltes” vīni top Salaspilī kādas ģimenes mājas pagrabstāvā, kur ražošanai radīti ideāli apstākļi, lai kopumā atstātu nevis hobija, bet nopietni pārdomāta biznesa iespaidu. Vīni ir bez sulfītiem un citām E vielām, tie netiek mākslīgi filtrēti, turklāt, garšas buķetes ir tik noslīpētas, ka par „mājas vīnu” tradicionālajā izpratnē to pat mazliet kauns saukt. Šis noteikti ir nākamais trendīgākais suvenīrs, ko nosūtīt ārzemju draugiem.

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā

Nedaudz sīkāk par dažiem veidiem.

Absolūts favorīts Nr. 1 ir RABARBERU VĪNS (13%)

Krāsa: Glāzē redzēsiet ideālu šampanieša toni, kas vienlaicīgi ir gan ar zeltainu, gan rozīgi violetu noskaņu. Pudelē, kaut gan vīns ir izteikti dzidrs, tas izskatās pat ar dūmakaini zilu debesi pārklāts. Vasaras nakts!

Smarža: Izteikts svaigi mizotu rabarberu aromāts.

Garša: Sakumā vīns jūtams kā pilnīgs, svaigs, saldens, tad atklājas tā perfektā harmonija starp skābu un saldu, kas pēcgaršā noslēdzas ar pavisam maigu rūgtumu. Atgādina vasaras vidu. Pussauss.

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā
Ziemas ābolu un rabarberu vīni.

Otrs favorīts ir ZIEMAS ĀBOLU VĪNS (14,8%)

Krāsa: Dzidra, zeltaini dzeltena.

Smarža: Koša, saldi dzestra un svaiga. Ļoti aromātiska, izteiksmīga tikko plūktu ābolu.

Garša: Pussalds pārsteigums! Kaut baudīti dažādi mājas ābolu vīni, šis tiešām ir īpašs un labā nozīmē – atšķirīgs. Tam piemīt spilgta sulīgu ābolu garša, salda un vienlaicīgi tieši tik pat skābena, ideāla saskaņā ar sausu pēcgaršu.

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā

PĪLĀDŽU VĪNS (13%)

Krāsa: Dzidrs, sārkans ar oranžīgu un pat ar aveņu piesitienu, dzintarainu spīdumu. Varētu teikt, ka vienlaicīgi gan sarkans, gan ar vara krāsas noskaņu.

Smarža: Patīkama pīlādžu.

Garša: Pirmajā mirklī šķiet mazliet udeņains, bet tad atklājas viss vīna košais izteiksmīgums. Skābens, viegls, ar rūgtenu noskaņu. Varētu piestāvet pie gaļas maltītes, sieriem. Pēcgarša pat ārkārtīgi patīkama. Kopuma vīns ir pussalds, intrigējošs un noslēpumains.

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā

UPEŅU PORTS (18%)

Krāsa: Tumši sarkana.

Smarža: Ārkārtīgi izteikta upeņu smarža. Aromāts mazliet atgādina ievārījumu, tik izteiksmīgs, ka, šķiet, no smaržas vien var noreibt.

Garša: Ļoti spēcīga. Sākumā šķiet salds, kā bomba. Uzreiz atgādina lustīgas dzīres, ziemas balli. Kaut gan saldo pārņem rūgtena nots, pēcgarša ir ideāla. Patīkamais noslēgums tā vien aicināt aicina nogaršot vēl mutīti.. un vēl mutīti.. Līst biezi un kopumā rada ļoti svinīgu pussalda vīna noskaņu.

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā

ĒRKŠĶOGU (15%)

Krāsa: Dzidrs, sārts ar oranžu, zeltainu piedevu.

Smarža: Nedaudz atgādina karameļu saldumu.

Garša: Spirgta, koša, izteikta. Vīns pārsteidz ar saldu, spēcīgu sākumu, tad atveras ar skābenu turpinājumu. Atspirdzinošs un vienlaicīgi svinīgs. Pussalds un patīkams.

Iegādāties varat Rīgā, Jelgavā, Salaspilī drīzumā noteikti arī citviet.

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā

Saules veltes vīns / Ražots Latvijā

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

One response

  1. Liels prieks par to, ka pie mums arvien tiek domāts par to, lai būtu iespējams iegādāties patiesi augstas kvalitātes vīnu. Un šādu vīnu priekša vispār cepuri nost. Prieks.

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.