Vecie ieraksti par alu

Senāki ieraksti par nogaršotajiem aliem, kad šis blogs vēl nepastāvēja. Tā lai visi nogaršotie un aprakstītie būtu vienuviet.

Lvivske Premium / 4,5% / Ukraina / ~0,60Ls ar atlaidi
Šis bija kas jauns manā piemājas veikalā, tāpēc no visām trim viņu markām paņēmu Premium, kas skaitītos pats izcilākais alus no šī ražoāja. Un, nē, nav nekā šeit izcila. Labāks par Maiz viņš noteikti ir, bet šis ir viens no tā tipa aliem pēc kura iedzeršanas mute paliek sausa, kā pēc sausā vīna vai sīvām stiķenēm. Garša ir ļoti blāva un neizceļas ne ar ko specifisku. Principā ja jāņem vērā cena, kas ir liels izvēles iespaidotājs, otreiz neņemšu, tad jau pašmāju Pilzenes var dzert. Vērtējums: 5/10

______________________________________________________________

Baltika 9 Extra Lager. Lai arī tumšie un stiprinātie ali ir pilnīgi cita virtuve, atļaušos arī viņus degustēt. Šo alu izvēlējos ar diezgan lielu skepsi, kaut arī līdzīgais pašmāju brūvējums Dižalus man nelika vilties un ir ielikts pie favorītiem. Garšas buķete šim alum patiešām ir extra liela, šāds portera cienīgs smeķīgums lager alū liekas ir retums. Ļoti gards, šo es nosauktu par īstu vīru alu, garša ir spēcīga un 8% ir daudz lager tipa alum. Būtu viņš vēl maķenīt biezāks būtu ideāli, bet visu jau gribēt nevar. Visiem kam garšo porteri un ziemassvētku ali, noteikti iesaku šo nr. 9 noprovēt un cena ir laba. Vērtējums: 9/10

______________________________________________________________

Van Pur “Karpackie Pils” 4% (Polija)
Laikam jau cena arī nosaka garšu un kvalitāti šim alum. Jo garšo pēc nekā, Pils vai ne Pils, alum ir jābūt vismaz kaut kādam raksturam. Nav pat īsti ko piebilst, noteikti noderēs vasaras ballītēm ar mazu alkohola un tilpuma saturu var ballēties līdz rītam.

Cena: 0.33Ls (Kimko)

Vērtējums 3/10

______________________________________________________________

Lapin Kulta 5,2% (Somija)
Šis alus ir viens no tiem, ko atceros no laikiem, kad tika krātas tukšās alus bundžas. Un garša patiešām ir laba un dziļa. Veikalos gan bieži šo alu neesmu redzējis. Liekas drusciņ skābens.

Cena: 0.66Ls (Kimko)

Vērtējums 7/10

______________________________________________________________

ZAO MPBK “Očakovo” – “Stolichnoe Premium” 5% (Krievija)
Lai arī alus nosaukums un noformējums man lika divreiz apdomāt vai ņemtu šo alu no plaukta vainē…nu ok, tas bija pirmais kas piesaistīja manu uzmanību un patiešām gribēju zināt, kas lācītim vēderā. Izrādās, ka nav nemaz tik ļoti peļams. Patīkami gāzēts, maigs un nemaz neliekas skābs, tātad nobaudot divas vai trīs pudeles neradīsies riebums pret šo alu. Patiešām patīkams pārsteigums.

Cena: 0.57Ls (Kimko)

Vērtējums 6/10

______________________________________________________________

“1795″ 4,7% (Čehija)
Ļoti patīkams gāzējums, tas ir pirmais, ko gribas teikt. Diezgan rūgts alus, garša vēl ilgāku laiku saglabājas uz mēles, patīkami, ka alum nav ne kripatiņas no skābuma, kas parasti sabojā šādus vieglos gaišos alus, piemēram Cēsu alus. Lai arī parasts lager tipa alus bez īpašām iezīmēm, bet man garšo. Cena bez akcijas tuvu pie 0,80Ls, kas droši vien daudzus aptur no degustēšanas, tad nu gaidiet akcijas un nobaudiet.

Cena: 0.69 Ls (Sena Bode)

Vērtējums 5/10

______________________________________________________________

“Samson” 4,9% (Čehija)
Tā kā ražotājs, šiem diviem pirmajiem aliem, ir viens un tas pats un arī šis ir lager alus, godīgi sakot, nejūtu starp viņiem atšķirību pilnīgi nekādu. Varbūt Samsons ir drusciņ maigāks rūgtuma ziņā. Lai arī daudziem rūgts alus riebjas man liekas, ka katras alus darītavas klāstā ir jābūt vismaz vienam izteiktam rūgtam alum, jo laikam ejot un alus ražotājiem pielāgojoties pircēju vēlmēm izveidojas vidējais nekāds, tā teikt visām gaumēm, kā piemēram šie divi ali, kuros es starpību nesagaršoju.

Cena: 0.69 Ls (Sena Bode)

Vērtējums 5/10

______________________________________________________________

“Tuborg” 4,6% (Dānija)
Lielais zaļais reklāmu mošķis, kas ienāca mūsu tirgū salīdzinoši nesen un liekas nav nemaz tik populārs alus dzērāju vidū. Vai nu tas būtu dēļ cenas vai latviešiem netipiskā 0,33l iepakujuma vai arī dēļ garšas, kuru var ierindot blakus Calsberg un citiem gaišajiemmainstream party (kā paši vēsta) aliem – tāda nekāda, vislabāk raksturotu vārdswhatever. Karstā vasaras dienā, noteikti divus var iztukšot, bet vairāk gan ne, Tuborgs ir agresīvāks garšas ziņā nekā divi iepriekšējie ali, tāpēc viņam tiek tikai 4 punkti.

Cena: 0.51 Ls (Sena Bode)

Vērtējums 4/10

______________________________________________________________

Budweis Bohemia “Dark” Original Chech Lager 4,2% (Čehija)
Tumšais, lager tipa, alus ar salīdzinoši mazu alkohola saturu. Kā vēsta etiķete, alus darītava atrodas Čehijas pilsētā Budweis (agrīnais nosaukums), kurā pirmo reizi pasaulē tika radīts lager tipa alus, kas ir pats izplatītākais visā pasaulē. Un viņi esot pirmā alus darītava, kas izvārītajam alum deva nosaukumu Budweiser.

Buķete ir kupla un sabalansēta, nav pārāk rūgts vai salds, kā pierasts. Ir gan tāda interesanta pēcgarša, ko laikam dod noteiktā apiņu šķirne, bet ilgi gan nesaglabājas.

Cena: 0,76Ls (Sena Bode)

Vērtējums: 6/10

______________________________________________________________

Budweis Bohemia “Premium” Original Chech Lager 4,2% (Čehija)
Šim alum ir tieši tā pati piegarša, kas tumšajam brālim. Pēc garšas ne ar ko neatšķiras no citiem lager aliem. Rūgtens, un mute paliek drusciņ sausa, kā no skābajiem vīniem. Otreiz laikam nepirktu, nav manā gaumē.

Cena: 0,76 Ls (Sena Bode)

Vērtējums: 5/10

______________________________________________________________

“Žatecky Gus” 4,6% Krievija
Vēlviens lager alus, mums laikam netīšām tāds lager maratons aizsācies. Šim alum garša ir daudz patīkamāka, par iepriekšējo B.B. lāgeri. Gāzējums ir daudz maigāks un pēcgarša ir drīzāk salda nekā rūgta, arī muti čokurā nerauj. Arī šis alus ar lielu personību neizceļas, ko gan es te varu gribēt no lager aliem, bet šis visnotaļ labāk iet pie sirds par abiem diviem iepriekšējiem B.B. produktiem. Labs.

Cena: 0,56Ls (Sena Bode)

Vērtējums: 6/10

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.