Rudens Vidzemē 2. sērija.

Beidzot esam atkūlušies līdz Cesvainei. Tās pili gribējām apskatīt jau gadiem. Tieši šobrīd šeit notiek rekonstrukcijas/restaurācijas darbi, un smuko ainavu bojā celtniecības žogs. Bet tas netraucē beidzot šo skaistumu apskatīt vaigā. Maģiski! Tikai nesaprotami, kā valsts nav laicīgāk devusi naudiņu, lai šo pērli savestu kārtībā.

Tālāk dodamies apskatīt Kārzdabas pareizticīgo baznīcas drupas. Tās atrodas pavisam netālu no Cesvaines centra. Nezinu, kāpēc pamestām baznīcām ir savs šarms, noskaņa, īpaša atmosfēra, kas ļoti saista. Es gan pēdējā laikā savu aktīvo URBEX klaiņošanu esmu atlicis, bet šad tad jau var.
Pusdienas mums sanāk samedīt pašā Madonas centrā viesnīcā Rudzons. Ļoti viesmīlīgi un jauki darbinieki, garšīgs ēdiens un labas cenas- iesaku visiem. Pavāre arī ātri zināja pavēstīt par visiem alergēniem ēdienos, kas ēstuvēs tālāk no Rīgas ir retums.

Atpūtas mājā SNIEGI ir forša ugunskura vietiņa, to arī izmantojam, lai baudītu uz oglēm ceptus sašlikus. Laiks tik jauks, ka gribas to maksimāli daudz pavadīt ārā pie dabas. Vakara noslēgumā mums ir debešķīga dzimšanas dienas šokolādes kūka, jo šodien svinu savu trīsdesmit astoto… Priekā!