Varenais Eirotrips 5. sērija: Postojna alas, Slovēnijā

Svētlaimi dzīvot kalnu pakājē ir izbaudīts uz visiem simts. Kempings pie Bohinj ezera ( Bohinjsko jezero) ir īsta pērle, labs atradums. Apsveram ideju kādreiz atgriezties un palikt vismaz uz nedēļu, jo darāmā šeit ir liku likām – peldēt ar SUP dēļiem, izlaist ar kajakiem, kalnu takas un pat velo maršruti. To visu vēl ieskauj nenormāli skaistā Slovēnijas daba. Tikai žēl, ka pārējā valstī nakšņošanas cenas ir gana augstas. Bet kempingam nav ne vainas, te ir visas ērtības kādas vari vēlēties – tualtes, dušas, bārs, ēdnīca, elektrība, apgaismojums utt. Mums gan nav treileirs vai kemperis un neguļam mēs arī teltī, bet gan izmantojam savu ģimenes VW Touran, kā ceļojošo māju ar saliekamo gultu, ko paši uzbūvējām.

Tagad gan ir laiks doties tālāk Itālijas virzienā. Pa ceļam esam ieplānojuši ļoti interesantu izklaidi – ekskursiju cauri Postonja alām Slovēnijā. Bildes sanāca ļoti draņķīgas tāpēc skatieties labāk video. Pirms pamest skaisto kempinga apkārti, piestājām mazā ziematā Stara Fužina, lai apskatītoes, kā izskatās Slovēnijas lauku dzīve. Jāsaka, ka sasodīti skaisti un romantiski.

Skaties vairāk nekā 80 garākus un apslētus video manā Patreon lapā: www.patreon.com/ervins

Alas, kā jau alas. Lielāko prieku visiem sagādāja straujais pazemes tramvajiņš, kas mūs aizgādāja alas tumšajos dziļumos turp un atpakaļ. Pēc brauciena gan brīnījāmies, kā neviens brauciena laikā nav pazaudējis roku vai galvu? Jo nekādu īpašu drošības pasākumu šeit nav. Dikti patika, atmosfēra lieliska, iespaidi grandiozi. Biļetes rezervējiet laicīgi, jo gribētāju ir ļoti daudz.

Postojnas ala ir 24 340 m gara alu sistēma netālu no Postojnas, Slovēnijas dienvidrietumos. Tā ir otrā garākā alu sistēma valstī, kā arī viens no galvenajiem tūrisma objektiem. Postojnas ala ir atvērta katru dienu, tostarp valsts svētku dienās. Ekskursija alā, kas ietver braucienu ar alu vilcienu un pastaigu pa vieglu gājēju celiņu, aizņem pusotru stundu. Katru Postojnas alu ekskursiju pavada gidi, kuri apmeklētājiem sniedz ekskursijas komentārus slovēņu, itāļu, angļu vai vācu valodā, detalizēti iepazīstinot ar alas krāšņumu. Apmeklētāji var izmantot arī audio ceļvežus, kas pieejami ne mazāk kā 17 valodās. Alu ekskursijas ir piemērotas visiem apmeklētājiem, tostarp ģimenēm ar maziem bērniem un apmeklētājiem ar kustību traucējumiem. Temperatūra alā ir nemainīga visu gadu (10 °C), tāpēc ieteicams silts apģērbs un sporta apavi.

Pašā vakara izskaņā ieripojam Itālijas pilsētiņā Treviso. Tā atrodas pavisam netālu no Venēcijas, ko plānojam apmeklēt tuvākajās dienās. Nogurums gan liels, ka vakariņās slinkā bez glutēna pica ar ķiršiem. Vakaru noslēdzu sēžot pagalmā zem palmas ar garšīgu poļu aliņu, kuru man ledusskapī ir vesela kolekcija. Tiekamies rīt.

Facebook: facebook.com/ervinavideoblogs/
Youtube: youtube.com/user/freakartdotlv
Instagram: instagram.com/freakart/
Tik Tok: tiktok.com/@ervinavideoblogs

Iegādājies mūsu pašu veidotā dizaina ceļotāju krūzi: