Slidkalniņš no elles un robežu vājprāts. Grāca, Austrija. Četratā pa Eiropu – 5. sērija.

Pametam Čehiju un vieglā garā šķērsojam Austrijas robežu (vinjete 10 eiro uz septiņām dienām). Plānā ir apmeklēt pilsētu Grāca (Graz), kurā atrodas augstākais pazemes slidkalniņš pasaulē!

Ripo ļoti labi. Pēc šiem lielceļiem, Latvijas 70-90 km/h ierobežojumi šķiet smieklīgi. Kā vispār tik lēni var pabraukt? Mūsu vidējais ātrums ir 120-150 km/h, distance starp mērķi sarūk ļoti ātri.

Skaties vairāk nekā 80 garākus un apslētus video manā Patreon lapā:
 www.patreon.com/ervins

Tuvāko stāvvietu vecpilsētai Gracā atrodam zem lielveikala Kastner & Öhler, par to arī dārgāk samaksājam – 2,20 eiro par pusstundu, uhh. Bet tad jāiet tikai pāris desmit metru līdz Pilskalna (Schlossberg) ieejai. Ar to es domāju, kā fizisku tuneli, kas ieiet iekšā kalnā. Tuneļu sistēma šeit tika izveidota jau Otrā Pasaules kara laikā, lai iedzīvotājiem būtu, kur paglābties no gaisa uzbrukumiem.

Nopērkot biļeti (1,90EUR), ar liftu var pacelties 473 metru augstajā Pilskalnā, no kura paveras panorāma uz Grācas pilsētas jumtiem. Šeit atrodas arī vēturiskais pulksteņtornis un kafejnīca. Ar ratiņam ir gana ērti, bet uzkāpt pašā augšā vajag spēcīgas kājas un rokas.

2019. gadā, apkārt kalna liftam, šeit ierīkoja pasaulē augstāko pazemes slidkalniņu 64 metru augstumā un 175 metru garumā. Meitenes saka -jābrauc! Es gan šo pasākumu ar Hannu pavērošu no malas, jo izskatās gana klaustrfobiski, neesmu sajūsmā. Biļetes cena vienam šļūcienam ir 5 eiro, un jau pēc 40 sekundēm kā korķis tu izlido ārā no trubas. Ok, esot baigi forši, ātrums neliels, labi – braucu es ar!

Nuuuuu, mana pieredze bija pavisam citāda. Ātrums bija baisi liels. Mētāja no malas uz malu, ka likās – tūliņ uzmetīšu trubā salto. Pašās beigās jau nozvērēju nekad neko tik dumju ar lauztu roku un sačakarētu muguru nedarīt. Otreiz vairs nekad. Pie izbraukšanas no trubas vēl atsitu pakausi. Nē, paldies.

Naktsmājas mums paredzētas tikai stundas braucienā – Slovēnijas pilsētā Maribor. Bet kāds mums paspēja nocelt dzīvoklīti, un pilsētās vairs nav nevienas brīvas palikšanas vietas, kas atbilstu mūsu prasībām. Ko daram? Spiežam – pedēli grīdā – maucam līdz Grazai! Jābrauc gan trīs reizes vairāk, bet vismaz tur ir palikšanas vietas, pie tam par labām cenām. Sacīts, darīts.

Sasniedzam Slovēnijas-Horvātijas robežu, kur paveras ļoti nepatīkams skats – 3km sastrēgums līdz robežpunktam. Slovēnijas birokrātija klaji izņirgājas par savas valsts ciemiņiem un, izskatās, ka dara to ar lielāko prieku. Cilvēki pikti, sašutuši, visi ir nelielā šokā, ka brīvās robežas joprojām tiek čakarētas no Slovēnijas puses – nav jau pirmā reize.

Nostāvam rindā gandrīz divas stundas. Beidzot atklāsies, kas par mistiskām pārbaudēm veicinājis šo sastrēgumu deviņos vakarā. NEKAS! Robežsargs bez jebkādas loģikas citus palaiž bez pasu pārbaudes, citiem paprasa. Īstenībā neko neprasa, tikai novicina roku, lai dodu.. iedodu mūsu pasu čupiņu, viņš to paņem, patur 2 sekundes un atdod atpakaļ. Viss. Pat neatver vaļā. Varat braukt. Kas pie velna tas bija? Šī birokrātiskā sūd-žesta dēļ mums bija divas stundas jātup mašīnā? Viss, uz Slovēniju vairs nekad nebrauksim. Patīk ņirgāties par cilvēkiem, tad mums nav pa ceļam.

LĪdz nakstmājām vēl stunda ceļā. Esmu dikti pikts, noguris, ātrāk gribas izkāpt no auto. Nebija paredzēts, ka tik ilgi brauksim. Nedaudz pirms 23 esam klāt Zagrebas ziemeļos. Nakstmāja ļoti omulīgas, pie tam pagrabstāvā. Vīrietis, kurš mūs sagaida, ir tik ļoti jauks, izpalīdzīgs un runā tikai vāciski. Lieti noder tie 200 vārdi, ko zinu, visu var saprast arī bez tulkošanas.

Pāris ali, pāris kabanosi ar marinētiem gurķīšiem – viss, jāslēdz ārā gaisma, rīt dodamies dziļāk iekšā Horvātijā!

Mani piedzīvojumi citos sociālajos tīklos:
Facebook: https://www.facebook.com/ervinavideoblogs/
Youtube: https://www.youtube.com/user/freakartdotlv
Instagram: https://www.instagram.com/freakart/
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@ervinavideoblogs
Patreon atbalsts un pilnie video: https://www.patreon.com/ervins

Iegādājies mūsu pašu veidotā dizaina t-kreklu un atbalsti jaunus piedzīvojumus: